ساعت دیواری چوبی روستیک چیست ؟

یکی از مهترین وسایل تزئینی و کاربردی خانه ها ساعت های دیواری هستند. ساعت های دیواری در گذشته فقط برای نشان دادن زمان مورد استفاده قرار می گرفتند اما امروزه به وجود طرح های مختلف کاربرد تزئینی هم پیدا کرده اند و در مصارف خانگی و حتی اداری به عضو مهمی از دکوراسیون داخلی خانه ها محسوب می شوند. هنگام خرید ساعت دیواری باید حساسیت زیادی خرج کنید چرا که به ساعت دیواری بیشتر از بقیه وسایل تزئینی خانه خود نگاه می کنید.

ساعت های دیواری چوبی، زیبایی و جذابیت خاصی را به خانه های شما می آورند. به طور کلی استفاده از متریال چوب باعث گرم شدن فضای خانه شما می شود. این مسئله در ساعت دیواری چوبی چند برابر بیشتر است. امروزه این گونه ساعت ها در طرح ها و مدل های مختلفی ساخته می شوند در نتیجه هنگام خرید حق انتخاب بیشتری دارید.

انواع ساعت دیواری چوبی

مدرن:

ساعت های دیواری چوبی در سبک مدرن غالبا از حالت دایره ای شکل و نورمال خارج شده اند و در حالت های متنوعی تولید می شود. در بعضی از این گونه ساعت ها حتی اعداد و نشانه هایی که زمان را به شما نشان می دهند حذف شده اند. در این مدل ساعت های دیواری چوبی عقربه ها به نوعی بی هدف هستند.

سنتی:

در ساعت دیواری چوبی سنتی ، منبت کاری نقش مهم و تاثیر گذاری دارد. اکثر این ساعت ها با منبت کاری زیبایی دو چندان پیدا می کنند. برای ساخت بعضی دیگر از ساعت های دیواری چوبی در سبک سنتی از مشبک کاری و در نهایت شیشه های رنگی استفاده می شود.

کلاسیک:

در سبک کلاسیک برای ساخت ساعت های چوبی از چوب های طبیعی خصوصا چوب روس استفاده می کنند. چوب های ام دی اف و یا چوب های چند لایه پرس شده در ساخت این ساخت این ساعت ها کاربرد چندانی ندارند.

فانتزی:

ساعت دیواری چوبی روستیک

در این سبک مثل سبک مدرن ساعت ها از قالب معمول خارج شده اند . در بعضی از این ساعت ها صفحه اصلی که عقربه ها و اعداد روی آن قرار می گیرند حذف شده است و اعداد و عقربه ها که از جنس چوب هستند به صورت جدا گانه روی دیوار نصب می شوند. این گونه از ساعت ها را اکثرا از چوب ام دی اف می سازند. گاهی اوقات در ساعت های دیواری چوبی در سبک فانتزی اعداد یک تا شش حذف و به جای آنها یک مصرع شعر یا یک متن تاثیر گذار می نویسند.

 

ساعت دیواری چوبی در مکان های مختلف

پذیرایی خانه:

در هنگام انتخاب ساعت دیواری چوبی برای بخش پذیرایی خانه باید به سبک دکوراسیون داخلی خانه خود توجه ویژه ای داشته باشید. چرا که هارمونی و همخوانی ساعت دیواری چوبی با دیگر وسایل پذیرایی خانه اهمیت زیادی دارد. مثلا اگر سرویس مبلمان شما در سبک سلطنتی ساخته شده است برای انتخاب ساعت دیواری چوبی حتما به سراغ سبک کلاسیک بروید. یا اگر در قسمت پذیرایی خانه خود از سرویس مبلمان راحتی استفاده کرده اید سبک مدرن و فانتزی می تواند جذابیت زیادی داشته باشد.

اتاق خواب:

سعی کنید برای انتخاب ساعت دیواری چوبی اتاق خواب خود به سراغ سبک فانتزی و یا مدرن نروید چرا که در هنگام بیدار شدن از خواب وقتی که ذهن شما هنوز گنگ است هنگامی که به ساعت نگاه می کنید دچار سردرگمی می شوید. اگر هم احساس می کنید جذابیت دکوراسیون داخلی فضای اتاق خواب شما با ساعت های دیواری در سبک مدرن و فانتزی بیشتر می شود سعی کنید ساعتی را انتخاب کنید که زمان را به وضوح به شما نشان بدهد.

دفتر کار :

ساعت دیواری چوبی روستیک

ساعت و به طور کل زمان در مکان های کاری از اهمیت بالایی برخوردار است سعی کنید هنگام انتخاب ساعت دیواری چوبی محل کار خود از مدل های معمول و ساده و البته شیک استفاده کنید. مدل های فانتزی برای اینجور مکان ها اصلا توصیه نمی شود. اما با کمی خلاقیت می توانید با به کار گیری از مدل های سبک مدرن جذابیت فضای محل کار خود را بیشتر کنید فقط فراموش نکنید کار اصلی ساعت خصوصا در مکان های کاری و اداره ها نشان دادن زمان است.

 

گروه بازرگانی جام دارای محصولاتی نظیر ساعت دیواری چوبی، میز تلویزیون، میز ناهارخوری، میز جلو مبلی و غیره می باشد.