المان چوبی روستیک چیست ؟

المان های چوبی یکی از تاثیر گذار ترین وسایل در فضای دکوراسیون داخلی خانه ها هستند و البته در فضای اداره ها و محیط های کار هم کاربری دارند. المان های چوبی هرجا که باشند باعث گرم و صمیمی تر شدن فضا می شوند و حس طبیعت را به خانه ها هدیه می دهند.
هنگام خرید المان های چوبی باید حساسیت زیادی خرج کنید چرا که عدم تطابق آن با دکوراسیون داخلی خانه شما می تواند هارمونی محیط را بر هم بزند. المان های چوبی معمولا زیبایی و جذابیت ظاهری زیادی دارند و در بین مصرف کنندگان خانگی از محبوبیت بالایی برخوردار است. المان های چوبی لاینفک تنپوش خانه شما محسوب می شوند. این محصولات به دلیل داشتن تنوع زیاد در هنگام خرید دست شما را باز می گذارد.

انواع المان های چوبی

المان چوبی دیواری:

این گونه محصولات به دیوار خانه ها آویزان می شوند و تنوع نسبتا زیادی دارند . از انواع این محصولات می شود به ساعت های دیواری چوبی ، تابلو های چوبی ، جاکلیدی های چوبی که معمولا کنار در ورودی خانه ها نصب می شوند، گلدان های چوبی و … اشاره کرد. این محصولات در خانه ها بیشتر از وسایل دیگر به چشم می آیند حس زیبای طبیعت را به محیط القا می کنند.

المان چوبی رومیزی:

از این وسایل روی میزهای عسلی ، میز جلو مبلی ، میز کنار تختی ، اپن آشپز خانه ، میز ناهارخوری ، شومینه ، میز تلوزیون و … استفاده می شود. تنوع زیاد این محصولات دست شما را در هنگام خرید باز می گذارد.
از المان های چوبی رو میزی می شود به ساعت های رومیزی ، مجسمه ها ، تابلو ها ، آینه های چوبی ، گلدان های چوبی و … اشاره کرد. این محصولات عموما جزو لاینفک دکوراسیون داخلی خانه ها محسوب می شوند و تاثیر زیادی در کاریزمای خانه شما دارند.

المان چوبی آویز:

المان های چوبی آویز از سقف معمولا توسط طناب و یا زنجیر آویزان می شوند. این محصولات عموما در خانه های کوچک که فضای کافی برای استفاده از المان های رومیزی و دیواری را ندارند مورد استفاده قرار می گیرد و جذابیت زیادی را به فضا می بخشند.

 

المان چوبی

انواع المان چوبی از لحاظ طراحی

المان چوبی سنتی:

در ساخت این محصولات مشبک کاری و منبت کاری نقش چشم گیری دارد و در خانه ها و یا رستوران هایی که دکوراسیون فضای آنها سنتی است کاربری دارد. تلفیق شیشه و چوب در سبک بیشتر از بقیه سبک ها به چشم می خورد. فقط حواستان باشد استفاده از این المان ها با وجود جذابیت زیاد ظاهری در خانه های لوکس ممکن است هارمونی کل خانه را به هم بزند.

المان چوبی کلاسیک:

این محصولات عموما در خانه هایی کاربری دارند که دکوراسیون خانه ها لوکس است و از سرویس مبلمان سلطنتی استفاده کرده اند. معمولا این وسایل را با چوب راش ، گردو ، افرا و … می سازند و چوب های ام دی اف و چوب های چند لایه پرس شده در ساخت آنها مورد استفاده قرار نمی گیرد چرا دیده شدن بافت و رگه های چوب و البته القای حس طبیعی آن در این المان ها بسیار مهم است.

المان چوبی مدرن:

از این المان ها بیشتر در خانه هایی استفاده می کنند که سبک معماری داخلی آن ها مدرن است و یا سرویس مبلمان راحتی در آنها وجود دارد. تلفیق فلز و چوب در ساخت این وسایل بیشتر از سبک های دیگر به چشم می خورد. این وسایل علاوه برگرما حس راحتی و صمیمیت را به محیط می بخشند.

نگهداری از المان های چوبی

المان های چوبی شاید مقاومت زیادی در برابر رطوبت داشته باشند اما ضد آب نیستند. برای تمیز کردن المان های چوبی بهتر است از یک دستمال نرم و نمدار استفاده کنید تا محصول آسیب نبیند. برای تمیز کردن این محصولات هرگز سراغ سفید کننده های صنعتی که حاوی آمونیاک هستند نروید چرا که به بافت چوب آسیب می رساند. اگر چربی زیادی روی آنها وجود داشت می توانید از چند قطره آب لیمو تازه برای تمیز کاری استفاده کنید. اگر هم به وسیله دستمال جرم ها به صورت کامل از بین نرفت می توانید کمی سرکه را در مقداری آب حل کنید و با یک دستمال نرم و خشک روی آنها بکشید .

 

المان چوبی

 

 

گروه بازرگانی جام دارای محصولاتی نظیر المان چوبی ، ساعت دیواری چوبی، میز تلویزیون، میز ناهارخوری، میز جلو مبلی و غیره می باشد.

 

مطالب پیشنهادی : پارکت آرتا ، لمینت آرتا ، چمن مصنوعی