پوستر دیواری چیست؟

پوستر دیواری

 

پوستر دیواری در دکوراسیون مدرن جایگاه ویژگی را به دست آورده است. در واقع همان کاغذ دیواری است که طرح های مختلفی اعم از طرح های طبیعت، منظره، سنگ و اشکال هندسی به صورت سه بعدی بر روی آن چاپ شده است .

پوستر دیوارپوش دکوراتیوی است که با هزینه کم و نصب آسان، تحولات جذابی در دکوراسیون خانه و یا محل کارتان ایجاد می کند.

این نوع از کاغذ دیواری ها اغلب در خانه هایی با سبک دکوراسیون مدرن طرفداران بسیاری دارد. پوسترهای دیواری ساخته شده‌اند که اتاق‌های پذیرایی زیبا و باشکوه تا اتاق خوابی پرانرژی برای کودکان شما ایجاد کنند و از پرطرفدارترین انواع دیوارپوش ‌ها در بازار لوازم دکوراتیو هستند.

در هنگام خرید پوستر دیواری به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است برای نصب آن از متخصصان و کارشناسان دکوراسیون کمک بگیرید و بر خلاف کاغذهای دیواری معمولی که به راحتی قابل نصب هستند این نوع از دیوار پوش ها را باید افراد متخصص نصب کنند.
پوستر دیواری دقیقا متناسب با ابعاد دیواری خانه و یا اداره شما تولید می‌ شود بنابراین بر خلاف کاغذ دیواری حتی اندکی هم اضافه نمی‌آید و شما در این مورد از نظر هزینه، ضرر نخواهید کرد.
یکی از بهترین راه حل ها برای داشتن فضایی دلنشین و تغییر در دکوراسیون داخلی منزل استفاده از کاغذ دیواری پوستری می باشد.

رشد فناوری در سالهای اخیر منجر به تغییر اساسی در تجهیزات دکوراسیون داخلی شده است. امروزه پوسترهای دیواری یا کاغذ دیواری های آماده و سفارشی و پوستر های سه بعدی دیواری به جای دیوار پوش های قدیمی در ساختمانهای لوکس دیده می شوند.

این پوسترهای تصویری خیره کننده چنان جلوه ای به دیوارها می دهد که با هیچ یک از دیوارپوش های قبلی قابل مقایسه نیست.

معمولاً دیوار اصلی پذیرایی بهترین مکان برای نصب این پوسترهای چشم نواز است. البته ساختمان های اداری و تجاری نیز از این طراحی فوق العاده بی نصیب نمانده اند.

با توجه به اینکه دکوراسیون داخلی شرکت ها در جلب رضایت مشتری و کسب سود بیشتر موثر است ، استفاده از جدیدترین متریال در دکوراسیون اداری رواج بیشتری دارد.

انتخاب طرح های منحصر به فرد برای پوسترهای دیواری شرکتی در ساختمان های اداری ، نوآوری هوشمندانه ای در طراحی داخلی است.

تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری چیست؟

پوستر دیواری

 

سوالی که اغلب پرسیده می شود این است که آیا این دو یکی هستند؟ تنوع طرح و رنگ در هر دو، بسیار زیاد است ، اما در واقع تفاوت زیادی بین این دو محصول محبوب وجود دارد.

اگر برای خرید پوستر دیواری به فروشگاهی بروید، به راحتی متوجه تفاوت ظاهری آن با انواع کاغذ دیواری می شوید. این اختلافات ظاهرا هم قابل تشخیص است

 تفاوت از نظر ابعاد

انواع کاغذ دیواری در ابعاد خاص و استاندارد و رولی عرضه می شوند. اما پوستر به صورت تکه ای و مشابه پازل تولید می شود. به طور معمول ، آنها در قطعات 1 تکه ، 2 تکه ، 4 قطعه ، 8 قطعه و 64 قطعه تولید می شوند و هر قطعه طراحی متفاوتی با بقیه مجموعه دارد.

 • تفاوت های طراحی

طرح های تکراری کاغذ دیواری در همه رول ها یکسان است. در واقع رول های مختلف کاغذ دیواری از یک طرح خاص همه یکسان و کاملاً مشابه هستند ،

در حالی که هر رول از پوستر دیواری تصویر کاملاً متفاوت از رول دیگر طراحی و چاپ می شود. به این معنا که قرار دادن رول ها در کنار هم، یک تصویر واحد ایجاد می کند، اما رول های کاغذ دیواری تکرار یک الگو روی دیوار است.

 • تولیدات سفارشی

کاغذ دیواری ها به صورت سری به تعداد زیاد تولید می شوند ، در حالی که طرح های پوستر طبق سفارش و به صورت جداگانه برای مشتری چاپ و آماده می شوند. این بدان معنی است که هر رول منحصر به فرد است.

در واقع ، هیچ رولی مانند رول دیگر نیست. با این حال ، مهم نیست که چند طرح کاغذ دیواری سفارش دهید ، همه رول ها دقیقاً یکسان هستند و به صورت استاندارد چاپ می شوند.

 • مکان نصب پوستر دیواری تصویری

می توان آن را روی سطوح مختلف نصب کرد ، اما این جنس را نمی توان روی سنگ یا شیشه نصب کرد. اجرای پوسترها روی سطوحی با ابعاد مختلف محدودیتی ندارد.

 • کیفیت و جنس

  پوستر دیواری

 •  

از نظر کیفیت ، جنس و ضخامت ، پوسترهای دیواری یک پله بالاتر هستند. این ماده گرچه نازک تر است اما مقاومت بسیار بالاتری نسبت به کاغذ دیواری دارد. کاغذ چاپ پوستر از فیبر، پاستل ، چرم ، کتان و طیف گسترده ای از مواد ساخته شده است.

پوستر دیواری چه کاربردهایی دارد؟

پوستر دیواری

پوسترهای دیواری زیبا در دکوراسیون مدرن جایگاه ویژه ای دارند. این ماده برای فضای داخلی ساختمانهای مسکونی ساخته شده و برای نصب در فضای باز مناسب نیست.

معمولاً می توانید در هر فضایی که می توانید کاغذ دیواری نصب کنید از یک پوستر استفاده کنید. بدون شک دیوارها مکان اصلی نصب پوستر دیواری تصویری هستند.

اما از طرح های سه بعدی و خلاقانه آن برای تزئین شگفت انگیز سقف و کف نیز استفاده می شود. پوسترهای سقفی و کف ایده ابتکاری برای استفاده هرچه بیشتر از پیشرفته ترین نوع کاغذ دیواری است که فضایی معمولی را به فضای رویایی تبدیل می کند. قابلیت استفاده از پوستر بسیار گسترده است ، از جمله:

 • پوسترهای دیواری خانه ها

  پوستر دیواری

بیشتر از آنها برای زیبایی خانه های مسکونی استفاده می شود. این دکوراسیون با کاغذ دیواری ساده یا رنگ ساختمانی و نقاشی استفاده می شود.

در واقع این یک پوشش دیوار جدید است که برای نصب روی دیوار اصلی در نظر گرفته شده است. پوشاندن تمام دیوارها با این ماده توصیه نمی شود.

برای جلوه بیشتر و دکوراسیون داخلی لوکس ، همیشه پوستر دیواری تصویری روی دیوار نصب می شود. از این طرح می توانید حتی در آپارتمان های کوچک نیز استفاده کنید. استفاده از آن در دیوار سالن ها و اتاق های نشیمن، اتاق خواب و اتاق کودکان بسیار رایج است.

 • مناسب هتل ها

لابی هتل های ستاره دار باید طراحی خاص و اختصاصی داشته باشد. لابی اولین مکانی است که دیده می شود و نشان دهنده خدمات خوب هتل است. عدم چیدمان مناسب این فضا بر رضایت مشتری تأثیر می گذارد.

طراحی بزرگترین دیوار لابی هتل ابتکاری هوشمندانه در ایجاد فضایی خیره کننده است. برای تأثیر بیشتر می توانید از یک پوستر سه بعدی با طراحی مناسب استفاده کنید.