پوستر دیواری چیست؟

پوستر دیواری

 

این پوستر های دیواری تصویری هستند که به عنوان پوشش برای دیوار های خانه های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی این عکس های دیواری تصاویری هستند که باعث جذابیت بیشتر دیوار های خانه شما می شوند.
عموما این پوشش ها برای یک دیوار خاص از خانه شما مورد استفاده قرار می گیرند و آن دیوار را به لاینفک دکوراسیون داخلی فضای خانه شما تبدیل می کنند.
پس اگر می خواهید مکان سکونت خود را به یک خانه کاریزماتیک تبدیل کنید به سراغ این پوسترها بروید. عموما تصاویر دیواری در قالب سه بعدی طراحی و تولید می شوند و این امر به شما کمک می کند تا خانه شما بزرگتر به نظر برسد. عکس های دیواری به دو صورت آماده و سفارشی در بازار عرضه می شود.

عکس های آماده عموما در سایز های استاندارد و در غالب چند قطعه تولید و در بازار عرضه می شوند. این قطعه ها در کنار هم یک تصویر کلی و بزرگ را به وجود می آورند. این پوسترها طرح های متنوعی دارند اما متاسفانه امکان برش کاری در آنها وجود ندارند چرا که ناقص می شوند . اما پوستر های سفارشی بر اساس طرح شما و ابعاد دیوار شما طراحی و تولید می شوند به خاطر همین موضوع اگر دیوار خانه شما صاف و یکدست نبود اصلا نگران نباشید.

شرکت بازگانی جام دکو با بهره گرفتن از متخصصین و مشاورین با تجربه بهترین خدمات را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

فرق بین پوستر و کاغذ دیواری

 

کاغذ دیواری

 

هم پوستر و هم کاغذ دیواری پوششی مدرن و کلاسیک برای دیوار ها محسوب می شود. کاغذ های دیواری عموما رول هایی هستند در آنها طرح ها تکرار می شوند اما پوستر های دیواری عموما قطعه ای هستند و در آنها یک طرح نسبتا بزرگ وجود دارد.
کاغذ دیواری را می شود بر اساس اندازه دیوار برش داد و به وسیله آن کل دیوار را پوشاند ولی در این عکس های دیواری آماده امکان برش وجود ندارد و شما نمی توانید همه قسمت های دیوار را با آنها بپوشانید. البته قابل ذکر است که در مدل سفارش شما می توانید بر اساس اندازه دیوار خود ، این تصاویر دیواری را سفارش دهید و به وسیله آن کل دیوار را بپوشانید.

انواع پوستر های دیواری

پوستر های دیواری از لحاظ طراحی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که هر یک کاربرد متفاوتی دارد.

پوستر دیواری کودک:

این عکس ها عموما فضای شادی را به اتاق کودک شما هدیه می دهند و در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند . طرح های کارتونی و سه بعدی باعث می شود روحیه کودک شما شاد و بشاش باشد. حتی شما می توانید در مدل تصاویر دیواری سفارشی ، عکس و یا طرحی از شخصیت کارتونی مورد علاقه کودک خود را سفارش دهید. این کار هدیه ای ارزشمند و فراموش نشدنی برای کودک شما محسوب می شود.

پوستر دیواری طبیعت

پوسترسنتی

این گونه از تصویر ها طرح هایی از گل ، دریا ، کویر ، جنگل ها و … هستند. از عکسهای دیواری طرح طبیعت بهتر است برای اتاق خواب خانه خود استفاده کنید چرا که هیچ چیز مثل دیدن طبیعت در هنگام بیدار شدن از خواب به شما انرژی نمی دهد. به شما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید از این عکس ها در اتاق خواب خود استفاده کنید به سراغ مدل های سه بعدی بروید چرا که این کار جذابیت دکوراسیون اتاق خواب شما را چند برابر می کند. از اینگونه  تصاویر در پذیرایی خانه هم می شود استفاده کرد ولی این کار کاملا بستگی به دکوراسیون فضای داخلی خانه شما دارد.

پوستر دیواری کلاسیک:

این نوع پوسترها بیشتر در خانه هایی با سبک دکوراسیون سلطنتی کاربرد دارد. تم رنگی این عکسها بیشتر طلایی و نقره ای است. این عکسهای دیواری فضای خانه را رسمی تر می کند و باعث جذابیت دو چندان خانه شما می گردد. از این گونه پوسترها می توانید در محل کار خود هم استفاده کنید.

پوستر دیواری مدرن:

تصاویر مدرن عموما تصاویری هستند که باعث صمیمیت و راحتی بیشتر در فضای خانه شما می شود. اگر در خانه شما سرویس مبلمان راحتی وجود دارد به شما پیشنهاد می کنیم بر اساس دکوراسیون خانه خود به سراغ این عکس ها بروید. در بعضی از پوسترهای دیواری مدرن تصویر یک نقاشی معروف وجود دارد. اگر به هنر علاقه دارید استفاده از این عکسهای جذاب به شدت به شما توصیه می شود.

پوستر دیواری سنتی:

تصویر یک طرح منبت کاری شده ،تصویر بته جقه ، نقاشی هایی از شاهنامه و … طرح هایی هستند که در تصاویر دیواری سنتی مورد استفاده قرار می گیرند. گاهی اوقات در این سبک از عکس ها به جای یک عکس ممکن است یک بیت شعر و یا یک متن وجود داشته باشد. اگر دکوراسیون داخلی خانه شما سبک سنتی را دنبال می کند این مدل از تصاویر می تواند جذابیتی چند برابر به خانه شما هدیه دهد.

پوستر سقفی :

این مدل از عکس ها برای سقف خانه ها طراحی و تولید می شوند. سقف اکثر خانه های ما ساده است و حتی گچکاری خاصی هم روی آن وجود ندارد. هر چه قدر به زمان گذشته و قدیم می رویم معماران برای سقف خانه ها وقت بیشتری می گذاشتند. مثلا اگر به کاخ های سلطنتی تاریخی بروید می بینید که با آینه کاری و یا نقاشی سقف ها را تزئین کرده اند. این موضوع نشان می دهد سقف خانه ها نقش مهمی در دکوراسیون داخلی خانه دارند. استفاده از پوسترهای سقفی به شما این امکان را میدهد تا از شر سقف های سفید و یکدست خلاص شوید و جذابیت خانه خود را چند برابر کنید.

نکاتی در مورد پوسترهای دیواری

 

کاغذ دیواری

 

1. برای شست وشوی این پوستر ها از دستمال های مرطوب و نم دار استفاده کنید این عکس ها به دلیل وجود جوهر در ساختار خود مقاومت نسبتا کمی در برابر شوینده های شیمیایی دارند.

2. در صورت ایجاد لکه روی این تصاویر قبل از آن که کثیفی وارد بافت کاغذ شود اقدام به تمیزکاری کنید چرا که در غیر این صورت با مشکلات زیادی روبه رو خواهید شد.

3. پشت تصاویر دیواری عموما چسب وجود ندارد و هنگام نصب بر روی دیوار باید از چسب های مخصوص استفاده کنید.