کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان
کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان

در این بخش قصد داریم در رابطه با کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان توضیحاتی ارائه دهیم :

برای انتخاب بهترین و مناسب ترین متریال برای پذیرایی مهم ترین و محبوب ترین نوع دیوارپوش در طراحی و دکوراسیون استفاده از کاغذ دیواری می باشد
یکی از مهم ترین فاکتور های چیدمان و طراحی داخلی از نظر متخصصان این حوزه کاغذ دیواری پذیرایی است .به همین دلیل است که در هنگام خرید و انتخاب کاغذ دیواری بایستی عوامل متعددی را در نظر گرفت.

سالن های پذیرایی اولین جایی هستند که پس از ورود به منزل دیده می شوند و مهمان ها معمولا در آنجا پذیرایی می شوند ، زیبایی و جذابیت آن بسیار مهم است.
برای انتخاب کاغذ دیواری سالن پذیرایی حتما باید رنگ مبلمان و طرح پارچه مبل را در نظر بگیریم .

ما قصد داریم نکاتی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین طرح و رنگ کاغذ دیواری را برای پذیرایی خانه خود انتخاب کنید:

 • یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری باید به آن توجه نمایید هماهنگی کاغذ دیواری پذیرایی با کف ساختمان است.
 • کاغذ دیواری با طرح های عمودی و راه راه باعث می شود دیوار بلندتر و سقف مرتفع تر به نظر برسد.
 • کاغذ دیواری پذیرایی با خطوط شکسته یا نقوش تیز و هندسی انرژی، هیجان و پویایی فضا را بیشتر می کند.
 • برای اینکه دکوراسیون پذیرایی شما دارای فضایی آرام باشد، طرح کاغذ دیواری باید کوچک و کمرنگ باشد و رنگ ملایم آن فضا را آرامش ببخشد.
 • طرح های افقی در کاغذ دیواری باعث می شود با خطای دید در پهن شدن دیوار ،فضا وسیع تر و بزرگتر به نظر برسد.
 • استفاده از رنگ های گرم در کاغذدیواری پذیرایی باعث می شود فضای ایجاد شده صمیمیت و دلنشینی بیشتری داشته باشد.
 • رنگ هایی مانند سبز و آبی باعث حس تازگی و خنکی در دکوراسیون پذیرایی می شود.
 • هماهنگ بودن رنگ کاغذ دیواری با سایر وسایل منزل زیبایی خانه ی شما را دو چندان می کند.

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان
کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان

اتاق پذیرایی و مهمان قلب تپنده خانه شماست. مکانی است که در آن به استراحت ، گذراندن وقت با خانواده و پذیرایی از میهمانان بپردازید. بسیاری از آپارتمان های مدرن بین اتاق نشیمن و اتاق پذیزایی مرزی ندارند ، بنابراین باید به شما احساس راحتی دهد و شیک و زیبا به نظر برسد.
ممکن است فکر کنید کاغذ دیواری مد نیست و با دکوراسیون مدرن این سالها مطابقت ندارد. اما اینطور نیست! بسیاری از شرکت های پیشرو در زمینه رنگ سازی دنیا نیز به کاغذ دیواری روی آورده اند و هر دو را تولید می کنند. زیرا هر دو مشتری دارند.

برخی از مدل های کاغذ دیواری طراحی مدرنی دارند و به خانه های امروزی می آیند. بنابراین خرید کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن تصمیم درستی است. این اتاق جایی است که سبک دکوراسیون و سلیقه شما را نشان می دهد.

 • فقط یک دیوار را انتخاب کنید.

  کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان
  کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان

ممکن است هزینه کاغذ دیواری برای کل سالن زیاد باشد اما احتمالاً از پس یک دیوار برمی آیید. علاوه بر هزینه ، سبک خود را در دکوراسیون نشان می دهید. دیواری که انتخاب می کنید باید در پشت یکی از وسایل قرار گیرد مانند مبل ، تلویزیون ، میز تحریر ، اتاق غذاخوری یا کتابخانه. چنین انتخابی به فضای شما عمق می بخشد و دکوراسیون شما را جذابتر می کند. مطمئن شوید طرح کاغذ دیواری با وسیله های کنار آن مطابقت دارد.

 • تمام دیوارها را با کاغذ دیواری بپوشانید:

کلاسیک ترین استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون پوشاندن تمام دیوارهای اتاق پذیرایی و مهمان با آن است. اگر می خواهید قدیمی به نظر برسد ، طرح های پر زرق و برق گل را فراموش کنید. درعوض ، فکر خود را به سمت چیزهای خوب زندگی مانند الگوهای هندسی معطوف کنید.

 • از سقف غافل نشوید.

از وسایل تزئینی معمولاً در زمین یا هم ارتفاع چشم استفاده می شود. اگر کمی روحیه ماجراجویی دارید و دلتان می خواهد ظاهری متفاوت داشته باشد ، سقف را با کاغذ دیواری بپوشانید. وقتی دیوارها به رنگ روشن درآیند و طرح اصلی روی سقف قرار بگیرد ، خانه خیلی شلوغ نخواهد بود. با پوشاندن سقف ، فضای چشمگیری ایجاد می کنید که مختص شما است.

 • جذابیت کاغذ دیواری راه راه را دست کم نگیرید.

شاید باور نکنید که چقدر کاغذ دیواری راه راه به اتاق پذیرایی می آید. دیوار را با خاکستری راه راه بپوشانید و از لوازم جانبی طلایی در دکوراسیون استفاده کنید. در این صورت سالن شما شیک می شود. اگر دکوراسیون کلاسیک بیشتری دوست دارید ، سعی کنید از یک مبل عتیقه کنار شومینه استفاده کنید. خوبی طرح راه راه این است که هرگز از مد نمی افتد.

 • تم اتاق پذیرایی را با کمک کاغذ دیواری طرح دار کامل کنید

قبل از خرید کاغذ دیواری پذیرایی ، به مضمون فضا، خوب توجه کنید. اگر موضوع یا تم طبیعت را برای اتاق پذیرایی انتخاب کرده اید ، کاغذ دیواری با طرح گل یا درخت گزینه خوبی است ، مخصوصاً وقتی در کنار میز ساخته شده از چوب طبیعی قرار گرفته باشد.
اگر دکور اتاق به رنگ طلایی است ، کاغذ دیواری با راه راه های طلایی را به دیوار بچسبانید. با یک چینش مدرن ، یک طرح مدرن برای دیوار انتخاب کنید.

 • کاغذ دیواری آبستره یا آبرنگی ، انتخاب مناسبی برای چیدمان هنری

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان

هماهنگی، برگ برنده چیدمان منزل شما می باشد. اگر نقاشی و اثر هنری آبستره دارید ، آن را با کاغذ دیواری انتزاعی مطابقت دهید. طرح های آبرنگی نیز حس جذاب هنری را در فضا گسترش می دهد.

 • با دکوراسیون مونوکروم شیک و به روز باشید

همه ذائقه ای دارند؛ شاید شما از آن دسته افرادی باشید که دکوراسیون یک رنگ را دوست دارند. چنین دکوراتیو با کاغذ دیواری از جذابیت بیشتری برخوردار می شود. کافی است مبل ، رنگ کاغذ دیواری و برخی لوازم را از یک رنگ انتخاب کنید. آیا می خواهید موثرتر باشد؟ رنگ های خنثی را کنار بگذارید. کاغذ دیواری ، فرش سفید ، مبل و آباژور ، مجسمه ی سفید و کوسن ذغالی را اضافه کنید.

 • طرح شلوغ هم می تواند جذاب باشد

  کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان
  کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان

فکر نکنید کاغذ دیواری شلوغ برای خانه های مدرن مناسب نیست. یک گلدان پر از گل کمی کلاسیک به نظر می رسد ، اما اگر در کنار مبلمان مدرن قرار گیرد ، فضای تازه ای ایجاد می کند.