وبلاگ

برای خرید انواع چمن مصنوعی ابتدا توضیحات کلی در مورد چمن مصنوعی را بخوانید

درباره چمن مصنوعی

 

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی یک محصول غیر طبیعی است که توسط دست انسان ساخته می شود. چمن مصنوعی برای مناطقی که امکان رشد یا نگهداری چمن طبیعی مناسب وجود ندارد استفاده می شود.

برای خرید چمن مصنوعی مناسب باید به ویژگی های این چمن برای استفاده در محیط مورد نظر توجه کنیم. کف پوش چمن مصنوعی معمولاً خشن تر از چمن طبیعی است. چمن مصنوعی دارای طول های مختلف شمع ، تراکم ، رنگ الیاف و اندازه رول است.

مواد به کار رفته در ساخت چمن مصنوعی ممکن است بر کیفیت آن تأثیر بگذارد. هرچه از مواد با کیفیت بیشتری استفاده شود ، دوام چمن مصنوعی نیز بالاتر می رود و مشتری با چمن مصنوعی زیباتر و عمر طولانی تری روبرو می شود.

استفاده از چمن مصنوعی فواید زیادی دارد. حذف و کاهش هزینه های آماده سازی زمین و هزینه های کاشت و نگهداری چمن مصنوعی باعث محبوبیت این فناوری شده است.

از چمن مصنوعی می توان به طور دائمی استفاده کرد در حالی که چمن های طبیعی عمر محدودی دارند. یکنواختی سطح این چمن ها و همچنین مقاومت بسیار زیاد در برابر عواملی مانند حرکات فیزیکی ، نور خورشید و عوامل محیطی ، باعث استفاده گسترده آنها شده است.

 

خرید انواع چمن مصنوعی

انواع چمن مصنوعی

استفاده از این فناوری کشور بزرگی مانند ایران است که در خشکی واقع شده و می تواند برای کمک به بحث در مورد کمبود آب از آن استفاده کند.

با استفاده از چمن مصنوعی ، به دلیل دوام لایه ها ، هزینه های نگهداری کم ، عدم نیاز به آبیاری و ظاهر طبیعی ، می توانید از آنها در طیف وسیعی استفاده کنید و علاوه بر زیبایی محیط ، در هزینه ها نیز صرفه جویی می کنید.

همچنین می توان در مکان های عمومی مانند بزرگراه ها ، میادین شهر ، پیاده روها ، زمین های بازی کودکان ، مناظر و ساختمانهای داخلی از چمن مصنوعی استفاده کرد. استفاده از این چمن ها در مکانهای تفریحی ، مشکل آلودگی زمین هنگام باران و در چمن های مصنوعی بزرگراهها، موجب حل مشکلات مربوط به آبیاری فضای سبز شده است.

 

عوامل موثر بر قیمت چمن مصنوعی برای خرید انواع چمن مصنوعی

خرید انواع چمن مصنوعی

خریداران چمن مصنوعی هر روز در حال افزایش هستند. حتی در داخل کشور تقاضای مجاز برای نصب چمن مصنوعی در مکان های عمومی و زمین های خصوصی وجود دارد. کمبود منابع آب یکی از موثرترین عوامل در خرید چمن مصنوعی است که در قیمت آن نیز تأثیرگذار است. چمن مصنوعی یک محصول سازگار با محیط زیست است و با حذف روند سمپاشی و کوددهی به سلامت محیط کمک می کند. برخی از عوامل تأثیرگذار در قیمت چمن مصنوعی عبارتند از:

 

شاخص قیمت چمن مصنوعی در مارک های مختلف

چمن مصنوعی منزل

قیمت چمن مصنوعی در همه فروشگاه ها ثابت نیست و این می تواند به چندین دلیل باشد. کشور سازنده چمن و نحوه سفارش و ارسال آن از کشور شما می تواند بر قیمت چمن مصنوعی تأثیر بگذارد باعث می شود کیفیت آن از چمن مصنوعی متفاوت باشد باعث می شود مشتری با توجه به استفاده ، مواد و قیمت مناسب ، محصول چمن مصنوعی را انتخاب کنید به طور معمول ساخته می شود پلی پروپیلن یا PP ، نایلون یا PA ، پلی اتیلن یا PE ، LSR ، XTREME و توسط سازنده مشخص شده است.

مارک های مختلف با توجه به اعتبار تجاری و کیفیت قیمت گذاری می شوند. قبل از خرید انواع چمن مصنوعی به مارک و نام کشور سازنده توجه کنید.

 

تأثیر وزن بر هزینه چمن مصنوعی برای خرید انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی منزل

وزن چمن مصنوعی با توجه به متریال ، طول الیاف چمن و تراکم آن متفاوت است. چمن هایی که دارای الیاف طولانی تر و چگالی نسبی بیشتری هستند وزن بیشتری دارند و گرانتر از چمن های غیر استاندارد هستند. هزینه چمن مصنوعی با توجه به تراکم ، وزن و کیفیت الیاف متفاوت است. شاخص تعیین وزن چمن مصنوعی در متر مربع به عنوان پایه اندازه گیری می شود.

 

ارتفاع چمن مصنوعی

انواع چمن مصنوعی

از چمن مصنوعی می توان در تراس ، روف گاردن ، کنار استخر ، بین سرامیک های حیاط و بسیاری از مکان های دیگر استفاده کرد. انواع چمن مصنوعی با ارتفاع مختلف به فروش می رسد که هر یک از آنها کاربرد خاصی دارند.

چمن مصنوعی فوتسال الیافی با ارتفاع استاندارد برای بازی دارد و قابل تغییر نیست اما برای تراس یا کنار استخر نیز می توان از الیاف چمن بلند استفاده کرد.

 

انواع مختلف فیبر برای تولید چمن مصنوعی استفاده می شود که شامل موارد زیر است:

انواع چمن مصنوعی

  • پلی پروپیلن

نوعی از چمن مصنوعی وجود دارد که از پلی پروپیلن ساخته می شوند که از ارزانترین انواع فیبر در نظر گرفته می شود. دوام و مقاومت این الیاف نسبت به دیگر انواع چمن مصنوعی کمتر بوده و به دلیل دمای ذوب کم ، برای مناطق گرمسیری مناسب نیست.

چمن مصنوعی پلی پروپیلن برای مکان های داخلی مناسب است. از این نوع چمن می توان برای زمین های بازی در مهد کودک ها ، مدارس و پارک ها نیز استفاده کرد.

 

  • پلی اتیلن

دومین الیافی که برای ساخت چمن مصنوعی استفاده می شود پلی اتیلن است. چمن های ساخته شده با این الیاف پوششی ایده آل ، نرم و سبز برای خانه ها ، ورزش های رزمی و زمین های ورزشی است. چمن مصنوعی با پلی اتیلن با مقاومت بالا ، بدون نیاز به برس زدن ، با حرکت اولیه شکل خود را حفظ می کند.

 

  • مونوفیلامنت

مونوفیلامنت به عنوان قوی ترین و با دوام ترین الیاف برای تهیه چمن مصنوعی تزئینی در نظر گرفته می شود. همچنین چمن های ساخته شده با این الیاف بعد از مدتی به خوابیده و فرسوده نمی شوند و همچنان ظاهر اولیه خود را حفظ می کنند. مونوفیلامنت در برابر گرما بسیار مقاوم است. بنابراین ، چمن مصنوعی تولید شده با مونوفیلامنت گران است.

 

نکات خرید انواع چمن مصنوعی

خرید انواع چمن مصنوعی

در زمینه خرید انواع چمن مصنوعی به دلیل تخصصی بودن این محصول و شرایط متفاوت و بعضاً پیچیده استفاده از آن ، هنگام خرید باید به مواد و نکات خاصی توجه کنید.

با توجه به این موضوع بهتر است این خرید از شرکتهایی انجام شود که در زمینه فروش و اجرای محصولات چمن مصنوعی تخصص لازم را دارند. شرکت جام دکو با چندین سال تجربه در زمینه فروش چمن مصنوعی تزئینی و ورزش در اقصی نقاط ایران ، می تواند مشاور خوبی در این زمینه برای شما باشد.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *